Каремат – чи можна без нього обійтися?

01:04 27.09.2017 WorldSport

 

Туристичний килимок є невід'ємною частиною будь-якого походу. Туристичні килимки постійно модернізуються та змінюються. Правильно підібраний килимок допоможе уникнути незручності при ночівлі, створить оптимальні умови для сну у похідних умовах. Існує безліч різновидів туристичних килимків, але в основному можна зустріти килимки каремати зі стандартною формою і особливі килимки.

Основне завдання будь-якого килимка для туризму це захист людини, що користується ним, від холоду і вологи. З цим завданням справляються всі килимки, навіть із найпростішою системою конструкції. В основі сучасних килимків лежить спеціалізований полімер, який забезпечує чудову теплоізоляцію та вологонепроникність. Однак для комфорту та зручності людини під час відпочинку грає роль товщина та м'якість виробу. Чим товщі килимок, тим комфортніше спатиме навіть на нерівній поверхні.

Стандартні характеристики килимків карематів.

Свою назву цей вид килимків отримав ще за радянських часів, завдяки поширеності продукції китайського виробника із співзвучною назвою. Тепер такі килимки виготовляються всіма компаніями, що спеціалізуються на туристичному спорядженні. Серед таких компаній можна виділити молодий бренд GreenCamp, продукція якого набирає швидкої популярності у покупців. Туристичні килимки компанії відрізняються відмінною якістю матеріалів, легкістю та стійкістю до вологи та холоду, а також доступною ціновою політикою.

Товщина стандартного килимка каремату може коливатися від 3 до 16 мм. Все залежить від кількості шарів і матеріалу, з якого виробляються килимки. Перевірити якість підстилки можна дуже простим способом. Достатньо стиснути пальцями килимок. Товщина при стисканні має бути не менше 3 мм. До товстих килимків відносять вироби від 16 мм і більше, які використовуються переважно у тривалих екстремальних туристичних походах.

Розміри стандартних килимків можуть досягати в довжині до двох метрів, а в ширині 60 см. Розмір килимка повинен підбиратися індивідуально під зростання користувача. Існують також збільшені або двоспальні моделі туристичних карематів, де ширина килимка може сягати 1,40 метрів. Такі килимки відмінно підходять як підстилки для кемпінгових наметів, де розміщується багато людей одночасно.

Вага стандартного килимка каремату становить приблизно 450-500 грам. Існують також полегшені моделі для нетривалих походів вагою 300 грам. Справжніми тежеловесами можна назвати експедиційні килимки, чия вага може досягати 4 кг.

З чого виготовляють туристичні килимки-каремати?

Матеріал, з якого виготовляються туристичні килимки, визначає спеціальну класифікацію виробів залежно від терміну експлуатації цього виробу. До цієї класифікації відносять:

Килимки одноразового застосування, які виготовляються з матеріалів, що легко мнуться і рвуться, нещільних на дотик, а також погано захищають від сильно холодної поверхні, такі вироби виготовляються із спеціального пінополіетилену;

Ізолюючі підстилки використовуються в тандемі з іншими видами карематів і служать для покращення ізоляції від вологи та холоду, такі підстилки виготовляються із міцного фольгованого пінофолу;

Зношостійкі похідні килимки мають товсту конструкцію, дуже м'які, добре ізолюють вологу і холод і виготовляються з ізонолу, що прошивається, такий килимок може використовуватися без допоміжних підстилок.

У виробництві якісних туристичних килимків часто використовується етиленвінілацетат. Такий матеріал дозволяє килимку зберігати комфортну м'якість навіть у сильні заморозки. Єдиною слабкістю для такого килимка буде випробування високими температурами, за яких він може піддаватися деформації. Спальні килимки можуть мати різні текстури - бути гладкими, рифленими або пористими. Рифлені та комірчасті килимки більш практичні в експлуатації, вони не ковзають і не утворюють скупчень вологи.

Килимки каремати будь-якої товщини та з потрібними характеристиками ви можете підібрати в нашому магазині. У нас представлений широкий асортимент різних брендів, зокрема молодої компанії GreenCamp, чиє туристичне спорядження користується великою популярністю.

Особливості надувних туристичних килимків.

Існує окремий вид туристичних підстилок – надувні килимки. Вони можуть бути самонадувані або надувані спеціальними пристроями. Такі килимки можуть виготовлятися в основному із синтетичних матеріалів на основі вінілу, найчастіше це полівінілхлорид. Такий вид матеріалу характеризується м'якою приємною поверхнею, повною водонепроникністю, завдяки чому може використовуватися на місцевості з вологим ґрунтом. Такий килимок не ковзає по землі та дає повне відчуття комфорту.

Як надувні килимки часто використовуються надувні матраци, які характеризуються великою товщиною і зручними габаритами. Надувні матраци дарують відчуття комфорту, яке можна порівняти з відпочинком на м'якому зручному ліжку. Таким матрацом можна закрити всю підлогу в наметі, використовувати його для плавання, що стане в нагоді в літніх туристичних походах до водойм. Матраци повністю водонепроникні та забезпечують надійний захист від холоду під час сну.

Існує окремий різновид самонадувних карематів. У такому килимку використовується особливий наповнювач у вигляді пористої піни, що нагадує поролон. У пористу текстуру матеріалу проникає повітря, яке утримується всередині килимка. Через деякий час після відкриття клапана такий килимок помітно збільшується в товщині і набуває необхідної форми. Все тепло циркулює всередині килимка і не йде в землю, завдяки чому на такій підстилці тепло спатиме навіть на дуже холодній землі.

Надувні килимки необхідно постійно піддувати, проте вони все одно не мають тієї жорсткості, що і каремати, що самонадуваються. Килимки, що самонадуваються, на відміну від надувних моделей не прогинаються під впливом ваги людини, не колишуться і залишаються в стабільному положенні. Такі килимки будуть ідеальним придбанням для людей із проблемною спиною. Від товщини килимка залежатиме, наскільки зручно на ньому спатиме.

У надувних і самонадувних килимків стандартні однакові розміри. При виборі розміру враховуйте специфіку вашого походу. Для полегшених піших туристичних походів краще вибирати моделі шириною до 50 см і товщиною приблизно 3 см. В інших випадках ви можете придбати підходящий саме вам надувний або самонадувний килимок для походів. В асортименті нашого магазину ви знайдете найкращі моделі надувних килимків і самонадувних карематів від найвідоміших компаній, що спеціалізуються на туристичному спорядженні. Також у нас ви знайдете килимки компанії GreenCamp, які характеризуються високою якістю та доступною ціною, яку може собі дозволити будь-який турист.